Gubałówka


Kliknij na miniaturę, aby zobaczyć zdjęcie w pełnych rozmiarach.


Gubałówka stanowi atrakcyjny i popularny wśród wczasowiczów goszczących w Zakopanem punkt turystyczny, z którego rozprzestrzenia się malowniczy widok na Kotlinę Zakopiańską oraz niemal całą panoramę polskich Tatr. Szczyty takie jak Giewont czy Kasprowy można podziwiać z dostępnych na miejscu lunet. Na szczyt wzgórza o wysokości 1126 m n.p.m. można w kilkadziesiąt minut wyjść pieszo lub wyjechać wybudowaną 80 lat temu (zmodernizowaną w 2001 roku) całoroczną kolejką linowo-teronową PKL. W sezonie kolej kursuje co 10 minut a czas wyjazdu w jedną stronę wynosi ponad 3 minuty.

Zimą dostępna jest profesjonalna trasa slalomowa o długości 300 metrów, szkoła narciarska dla wszystkich pragnących podnieść swoje narciarskie umiejętności oraz Fun Park.

Latem na szczycie Gubałówki można poopalać się na leżakach na najwyżej położonej piaszczystej plaży w Polsce. Bardziej aktywni wczasowicze mogą zagrać ze znajomymi w siatkówkę lub wybrać się na spacer grzbietem Gubałówki w kierunku Zębu, Butorowego Wierchu lub fragmentem Szlaku Papieskiego.

Najbliższy parking znajduje się 50 metrów od dolnej stacji kolejki i położony jest na ulicy Wałowa Góra, 130 metrów dalej na ulicy Szkolnej znajduję się kolejny parking.
Adres »Zakopane, ul. Na Gubałówkę
WWW »www.pkl.pl/gubalowka/gubalowka.html
Cena » od 0 / 23 zł za osobę

Lokalizacja na mapie

Ładowanie mapy...